Ölkəmizdə səfərdə olan Koreyanın İNHA Universitetinin bir qrup professor-müəllim heyəti Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) maddi-texniki bazası ilə tanış olublar.
BMU Texnoparkının baş mütəxəssisi Arif Nəcimov qonaqlara Texnopark, laboratoriyalar barədə məlumat verib.
Koreyalı qonaqlara universitetin fakültələri, ixtisasları haqqında da ətraflı informasiyalar təqdim olunub.
Bununla yanaşı, nümayəndə heyəti BMU-nun müəllimləri və tələbələri ilə də görüşüb.
“2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində artıq 2 ildir ki, BMU ilə Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında ikili diplom proqramı icra olunur. Proqram çərçivəsində İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektronika mühəndisliyi və Elektrik mühəndisliyi ixtisasları üzrə keyfiyyətli kadr hazırlığı həyata keçirilir.
Sözügedən proqram haqqında daha ətraflı məlumatı https://bit.ly/3MnYvqQ linkindən əldə etmək mümkündür.

Academic staff of INHA University get acquainted with BEU
A group of INHA University academic staff has got acquainted with the material and technical base of Baku Engineering University (BEU).
Chief specialist of BEU Technopark Arif Najimov informed the guests about Technopark and laboratories.
The Korean guests were also provided with detailed information about the University faculties and departments.
Furthermore, the delegation met with lecturers and students of BEU.
Within the framework of the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023", a Dual Degree Program has been implemented between BEU and INHA University of South Korea for two years. The program conducts specialist training in Information Technology, Civil Engineering, Electronics Engineering and Electrical Engineering.