Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Koreyanın İNHA Universiteti arasında 2020/2021-ci tədris ilindən birgə həyata keçirilən ikili diplom proqramı (İDP) üzrə təhsil alan tələbələrlə müsahibələr təşkil olunub.
İDP-nin icra vəziyyəti ilə bağlı monitorinq (5-7 dekabr) keçirmək məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan İNHA Universitetinin Qlobal Təhsil Layihəsi Qrupu tərəfindən aparılan müsahibələrdə proqram çərçivəsində bakalavriat səviyyəsində İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisaslarında təhsil alan tələbələr iştirak edib.
Müsahibələr proqram əsasında təhsilin keyfiyyəti və səviyyəsi ilə bağlı tələbələrin fikirlərini öyrənmək, o cümlədən dəstəyə ehtiyacı olan istiqamətləri müəyyənləşdirmək və s. məqsədi daşıyıb.
Müsahibə nəticələri ətraflı təhlil olunduqdan sonra tələbələrin rəy və təklifləri nəzərə alınmaqla, proqram üzrə tədrisin daha da təkmilləşdirilməsi məqsədilə tövsiyələrin hazırlanması nəzərdə tutulur.

Interviews were organized with students studying under the Dual Degree Program (DDP) jointly implemented between Baku Engineering University (BEU) and Inha University from the 2020/2021 academic year.
In order to conduct monitoring (December 5-7) regarding the state of implementation of the DDP, students majoring in Information technologies, Civil engineering, Electrical engineering and Electronics engineering at the undergraduate level participated in the interviews conducted by the Global Education Project Group of Inha University, which was on a visit to our country.
Interviews aimed to learn the opinions of students about the quality and level of education based on the program, including determine areas that needed support, etc.
After detailed analysis of the interview results, taking into account the opinions and suggestions of the students, it is planned to prepare recommendations for the further improvement of teaching in the program.