Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) professor-müəllim heyəti üçün Cənubi Koreyanın İNHA Universitetində ilk təlimlərə start verilib. BMU ilə İNHA Universitetinin birgə həyata keçirdiyi ikili diplom proqramına (İDP) uyğun olaraq baş tutan təlimlərdə universitetdə İnformasiya texnologiyaları ixtisasını tədris edən 7 müəllim (Etibar Seyidzadə, Asif Qanbayev, Əhməd Əhmədzadə, Əli Həsənov, Gülbikə Zahidova, Xəyalə İbrahimova, Rasim Mahmudov) iştirak edir.
Məlumat üçün bildirək ki, bu qəbildən olan təlimlərin keçirilməsi “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində BMU ilə İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının əsas komponentlərindən biridir. Təlimlər qarşılıqlı təcrübə mübadiləsini reallaşdırmaq, BMU-nun professor-müəllim heyəti üçün xüsusi təhsil proqramını təmin etmək, onların bilik və bacarıqlarının adıçəkilən universitetin təhsil təcrübəsi, həmçinin təcrübəli professorları vasitəsilə daha da inkişaf etdirilməsinə nail olmaq məqsədi daşıyır.

BEU faculty training starts in Korea as part of DDP
Baku Engineering University (BEU) faculty training has been started at INHA University of South Korea. 7 teachers (Etibar Seyidzada, Asif Ganbayev, Ahmad Ahmadzadeh, Ali Hasanov, Gulbika Zahidova, Khayala Ibrahimova, Rasim Mahmudov) teaching the specialty of Information technologies at the University participate in the trainings in accordance with the Dual Degree Program (DDP) jointly implemented by BEU and INHA University.
Of note, the holding of such trainings is one of the main components of the Dual Degree Program implemented between BEU and Inha University within the framework of the "State Program for Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023." The trainings aim to realize the mutual exchange of experience, provide a special educational program for BEU academic staff, achieve further development of their knowledge and skills through the educational experience of the abovementioned university, as well as experienced professors.