Energetika Nazirliyi və tabeliyindəki Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (AERA) Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsinin (Elektrik mühəndisliyi, Elektronika mühəndisliyi və Elektroenergetika ixtisasları) tələbələri ilə onlayn görüş keçirib. Tanışlıq (networking) xarakteri daşıyan görüşdə adıçəkilən qurumların məsul şəxsləri, universitetin professor-müəllim heyəti iştirak edib.
Tədbirdə BMU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, dosent Manafəddin Namazov, universitetin Elmi işlər üzrə prorektoru, dosent Elçin Süleymanov açılış nitqi ilə çıxış ediblər. Çıxışlar zamanı universitet haqqında, həmçinin Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə BMU ilə Koreyanın İnha universiteti arasında icra edilən ikili diplom proqramı barədə məlumat verilib.
Sonra Energetika Nazirliyi və AERA-nın ictimaiyyətlə əlaqələr sektorlarının rəhbərləri Cahid Mikayılov və Günel Əhmədova təqdimatlarla çıxış ediblər. Təqdimatlarda hər iki dövlət qurumunun fəaliyyətindən ətraflı söz açılıb, son illər ölkəmizdə energetika və enerji tənzimləmə sahəsində həyata keçirilən islahatlardan, görülən işlərdən bəhs olunub. Nazirlik rəsmisi C.Mikayılov çıxışında işğaldan azad olunmuş Azərbaycan torpaqlarının enerji təminatı məsələsindən də danışıb.
Bununla yanaşı, təqdimatlarda həm nazirliyin, həm də agentliyin sosial şəbəkə hesabları, hər iki qurumun internet resurslarında tələbələr üçün faydalı ola biləcək məlumatlar, illik hesabatlar əyani olaraq təqdim edilib.
Görüşdə, həmçinin Energetika Nazirliyinin Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin sektor müdiri Xəyalə Qurbanova karyera planlaşdırılması və iş axtarma yolları haqqında görüş iştirakçılarını məlumatlandırıb.
Tədbirdə Mühəndislik fakültəsinin dekanı, dosent Hüseyn Mirzəyev, BMU Texnoparkın müdiri Elçin Qurbanov və digərləri gələcək əməkdaşlıq məsələləri ilə bağlı müxtəlif səmərəli təkliflər səsləndiriblər.

The Ministry of Energy and AERA meet with BEU students
The Ministry of Energy and Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) have held an online meeting with students of Engineering Faculty (Electrical Engineering, Electronics Engineering and Power Systems Engineering) of Baku Engineering University (BEU). The meeting, which was of a networking nature, was attended by officials of the above-mentioned institutions and the academic staff of the University.
Vice-Rector for International Relations, Associate Professor Manafaddin Namazov, and Vice-Rector for Scientific Affairs, Associate Professor Elchin Suleymanov made opening speeches at the event. During the speeches, information was provided about the University, as well as the dual degree program implemented between BEU and Inha University in Korea in the Departments of Electrical Engineering and Electronics Engineering.
Then the heads of public relations sectors of the Ministry of Energy and AERA Jahid Mikayilov and Gunel Ahmadova made presentations. The presentations included detailed information about the activities of both government agencies, the reforms implemented in the field of energy and energy regulation in our country in recent years, and the works done. In his speech, the ministry official J. Mikayilov also spoke about the energy supply of the liberated lands of Azerbaijan.
Moreover, the presentations presented the social network accounts of both the ministry and the agency, information that could be useful for students on the Internet resources of both institutions, and annual reports.
Khayala Gurbanova, Head of the Civil Service Sector and Human Resource Department of the Ministry of Energy, also informed the participants about career planning and job search.
At the event, the Dean of Engineering Faculty, Associate Professor Huseyn Mirzayev, Director of BEU Technopark Elchin Gurbanov and others made various effective proposals on future cooperation.