Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri Təhsilin İnkişafı Fondunun təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr edilmiş “Təhsilin inkişafında innovativ metodlar II” müsabiqəsində qaliblər sırasında yer alıb.
Müsabiqənin 13 finalçısından ikisi BMU-İNHA İDP tələbələri - Murad İbrahimov və Ayxan Ələkbərov olub. Nəticələrə əsasən, “LearnEd” təqdimatı ilə Ayxan Ələkbərov 2-ci yeri tutub. Bununla yanaşı, universitetin digər tələbəsi Murad İbrahimov müsabiqənin final mərhələsində iştirakına görə təltif edilib. Digər iştirakçılar-Səid Quluzadə və Nihad Məhərrəmov isə diploma layiq görülüb.
Qaliblərin mükafatlandırılması mərasimində Elm və Təhsil Nazirliyinin nümayəndələri, ali təhsil müəssisələrinin rəhbər şəxsləri, özəl və dövlət qurumlarının nümayəndələri və tələbələr iştirak ediblər.
Müsabiqə Ulu Öndərin elmə, təhsilə və gənclərə qayğısını rəhbər tutaraq, tələbələrə təhsilin inkişafına töhfə verə biləcək ideya və təkliflərini təqdim etmək üçün imkan yaratmaq və onları dəstəkləmək məqsədi daşıyıb. Müsabiqəyə təqdim olunan ideya və təkliflər “Təhsildə inklüzivlik”, “Təhsildə nəticəyönlü idarəetmə”, “Tədris prosesində və idarəetmədə İKT-nin tətbiqi”, “Erkən və məktəbəqədər təhsil”, “Qeyri-formal və informal təhsil”, “Ömürboyu təhsil”, “İqlim dəyişikliyinə qarşı mübarizədə keyfiyyətli təhsilin rolu” kimi prioritet sahələri əhatə edib.

Baku Engineering University (BEU) students have been among the winners of the "Innovative methods in education development II" competition dedicated to the 101st anniversary of National Leader Heydar Aliyev organized by the Education Development Fund.
Two of the 13 finalists of the competition were BEU-INHA IDP students, Murad Ibrahimov and Aykhan Alakbarov. According to the results, Aykhan Alakbarov took the 2nd place with his "LearnEd" presentation. Moreover, another student of the university, Murad Ibrahimov, was awarded for his participation in the final stage of the competition. Other participants, Said Guluzada and Nihad Maharramov, were awarded diplomas.
Representatives of the Ministry of Science and Education, leaders of higher education institutions, representatives of private and state institutions and students took part in the ceremony of awarding the winners.
The purpose of the competition was to create an opportunity and support students to present their ideas and proposals that can contribute to the development of education, guided by the care of Great Leader for science, education and youth. The ideas and proposals submitted to the competition are "Inclusion in education", "Result-oriented management in education", "Application of ICT in the educational process and management", "Early and preschool education", "Non-formal and informal education", "Lifelong education", " The role of quality education in the fight against climate change" covered priority areas.