Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) professor-müəllim heyəti üçün Koreyanın İNHA Universitetində təşkil olunan təlimlər yekunlaşıb.
6 həftə davam edən təlimlər “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində iki universitet arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramının əsas komponentlərindən biridir.
Təlimlər qarşılıqlı təcrübə mübadiləsini reallaşdırmaq, professor-müəllim heyəti üçün xüsusi təhsil proqramını təmin etmək, onların bilik və bacarıqlarının adıçəkilən universitetin təhsil təcrübəsi, həmçinin təcrübəli professorları vasitəsilə daha da inkişafına nail olmaq məqsədi daşıyıb.
Təlimlərdə universitetdə Elektrik mühəndisliyi və İnşaat mühəndisliyi ixtisaslarında tədris edən 16 müəllim iştirak edib.

The trainings organized at Inha University of Korea for the faculty members of Baku Engineering University (BEU) have been completed.
The 6-week training is one of the main components of the international dual diploma program implemented between the two universities within the framework of the "State Program for Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023".
The trainings aimed to realize the mutual exchange of experience, to provide a special educational program for the teaching staff, to achieve further development of their knowledge and skills through the educational experience of the mentioned university, as well as experienced professors.
16 teachers who teach Electrical Engineering and Civil Engineering at the university participated in the training.