Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) kitabxana fondunun daha da zənginləşdirilməsi tədbirləri davam etdirilir. Bu yöndə növbəti addım BMU və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramı (BMU-İNHA İDP) çərçivəsində atılıb.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) ayırdığı vəsait hesabına daha 34 ədəd yeni kitab (kitabların adları və müəllifləri) alınaraq BMU-nun kitabxanasına təhvil verilib. Bu dəyərli nəşrlərdən tələbələrlə yanaşı, gənc tədqiqatçılar, alimlər yararlana biləcəklər.
Qeyd edək ki, BMU-İNHA İDP çərçivəsində 2022-ci ildə 11 kitab, 2023-cü ildə 38 kitab ARDNF-in xətti ilə alınaraq universitetin kitabxanasına təqdim edilib və bu vəsaitlərdən İDP-nin 4 ixtisas istiqaməti (informasiya texnologiyaları, elektronika mühəndisliyi, elektrik mühəndisliyi, inşaat mühəndisliyi) üzrə tədris prosesində də geniş istifadə olunur.

New materials were presented to BEU library
The measures to further enrich the library fund of Baku Engineering University (BEU) are being continued. The next step in this direction was taken within the framework of the international dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between BEU and Inha University of the Republic of Korea.
34 new books (names and authors of books) were purchased and handed over to the library of BEU at the expense of the funds allocated by the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ). Along with students, young researchers and scientists will be able to benefit from these valuable publications.
It should be noted that within the framework of BEU-INHA DDP, 11 books were purchased in 2022, and 38 books were presented to the university library in 2023 through SOFAZ, and from these funds, 4 specialization areas of DDP (information technologies, electronics engineering, electrical engineering , civil engineering) is also widely used in the educational process.