Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) kitabxana fondunun ən müasir tədris vəsaitləri hesabına zənginləşdirilməsi üzrə aparılan işlər davam etdirilir. Bu istiqamətdə növbəti addım BMU və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan tam dövlət təqaüdlü ikili diplom proqramı (BMU-İNHA İDP) çərçivəsində atılıb.
Belə ki, İNHA Universiteti tərəfindən BMU-nun kitabxanasına yeni tədris vəsaitləri daxil olub. Yeni nəşrlər İDP çərçivəsində tədris olunan 4 ixtisas istiqamətini (İnformasiya texnologiyaları, Elektronika mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi, İnşaat mühəndisliyi) əhatə edir. Əsasən tələbələrin istifadəsi üçün nəzərdə tutulan 30 adda kitab tədris prosesində keçirilən fənlər üzrə nəzəri biliklərin artırılmasına yardımçı olacaq.
BMU-İNHA İDP çərçivəsində bundan əvvəl (cari ilin mart ayında) 11 ədəd yeni kitab Dövlət Neft Fondunun ayırdığı vəsait hesabına alınaraq universitetin kitabxanasına təhvil verilib. Həmin nəşrlər isə Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üçün nəzərdə tutulub.

Work on enriching the library fund of Baku Engineering University (BEU) with the most modern educational materials is being continued. The next step in this direction was taken within the framework of the double degree program with full state scholarship (BEU-INHA DDP) implemented between BEU and Inha University of the Republic of Korea.
Thus, new educational materials have entered the library of BEU by Inha University. The new editions cover 4 specialization areas (Information technologies, Electronics engineering, Electrical engineering, Civil engineering) taught within the framework of DDP. 30 books intended mainly for the use of students will help to increase theoretical knowledge of subjects in the teaching process.
Within the framework of BEU-INHA DDP, 11 new books were bought at the expense of the funds allocated by the State Oil Fund and handed over to the library of the university (in March of this year). Those publications are intended for Electrical Engineering and Electronics Engineering Departments.