“BMU-İNHA ikili diplom proqramını seçməyimin əsas səbəbi hər iki universitetin kifayət qədər tanınması və iki diplomla nəinki Azərbaycanda, hətta digər ölkələrdə də gələcək iş həyatım, karyeram üçün böyük imkanlar yaratmasıdır”.
Bu fikirləri Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının İNHA Universitetinin birgə icra etdiyi ikili diplom proqramının tələbəsi Nuray Cumayeva bildirib.
Proqramın 2022/2023-cü tədris ili qəbulu üzrə İnformasiya texnologiyaları ixtisasının I kurs tələbəsi BMU-INHA İDP-nin üstün cəhətlərinə toxunub: “BMU-İNHA ikili diplom proqramı vaxt itkisinə yol vermədən, əlavə xərc çəkmədən eyni zamanda iki ayrı-ayrı universitetin diplomunu əldə etmək və gələcəkdə Koreyada magistratura və doktorantura təhsilini davam etdirmək imkanı yaradır”.
Tələbə vurğulayıb ki, proqram çərivəsində tədrisin iki dildə aparılması da əsas üstünlüklərdəndir: “Proqram ingilis dilində biliklərimi mükəmməlləşdirməklə yanaşı, yeni xarici dil - Koreya dilini öyrənməyimə də imkanlar yaradır. Bununla yanaşı, proqrama xaricdən dəvət edilən professor-müəlim heyəti proqramın üstün cəhətlərindən biridir. Təşkil olunacaq “Yay məktəbi” dövründə isə biz “Kia”, “Hyundai”, “LG”, “Samsung” kimi məşhur Koreya şirkətlərinin iş fəaliyyəti ilə yaxından tanış olmaq şansı əldə edəcəyik”.
Nuray Cumayeva abituriyentlərə BMU-İNHA İDP-nin onlara yaratdığı geniş imkanlardan yararlanmağı, bu fürsəti qaçırmamağı tövsiyə edib.

Nuray Jumayeva, a student of the dual diploma program jointly implemented by Baku Engineering University (BEU) and Inha University of the Republic of Korea noted, "The main reason why I chose the BEU-INHA dual degree program is that both universities are sufficiently recognized and the two degrees create great opportunities for my future work life and career not only in Azerbaijan, but also in other countries."
The 1st-year student of the Information Technology Department for the 2022/2023 academic year admission of the program touched on the advantages of the BEU-INHA DDP added, "The BEU-INHA dual degree program allows you to obtain a diploma from two separate universities at the same time without wasting time or incurring additional costs. and provides an opportunity to continue master's and doctoral studies in Korea in the future."
The student emphasized that teaching in two languages is one of the main advantages of the program. She stated, "The program not only improves my knowledge in English, but also gives me opportunities to learn a new foreign language - Korean. In addition, the professors invited to the program from abroad are one of the advantages of the program. During the "Summer School" period, we will get a chance to get acquainted with the business activities of famous Korean companies such as "Kia", "Hyundai", "LG", and "Samsung".
Nuray Jumayeva advised the applicants to take advantage of the wide opportunities created by BEU-INHA DDP and not to miss this opportunity.