“BMU-İNHA ikili diplom proqramı mənim üçün xəyalını qurduğum uğurlu gələcəyə aparan yoldur”. Bu fikri Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının İNHA Universitetinin birgə icra etdiyi tam dövlət təqaüdlü proqrama 2022/2023-cü tədris ili üzrə qəbul olaraq, Elektronika mühəndisliyi ixtisasında təhsil alan I kurs tələbəsi Elnarə Şəfiyeva bildirib.
BMU-İNHA İDP üçün hazırlanan xüsusi tədris proqramını yüksək dəyərləndirən tələbə proqramın bir çox üstünlükləri olduğunu vurğulayıb: “Koreya dilini misal göstərmək istərdim, yeni dil öyrənməklə yanaşı, yeni mədəniyyətlə də tanış oluruq. İDP sayəsində hər iki universitetdən alacağımız təhsil bizim fərdi inkişafımız üçün bir təkandır”.
E.Şəfiyeva hesab edir ki, Koreyada təhsil alma şansı, dünyada məşhur olan şirkətlərə sahə gəzintiləri tələbələrə öz ixtisaslarını dərindən mənimsəməyə şərait yaradacaq; “İxtisas fənlərinin çoxluq təşkil etdiyi IV kursu elektronika sahəsində dünyanın ən öndə gedən ölkələrindən biri olan Koreyada oxumaq şansı bizim digər tələbələrdən üstün olacağımıza işarədir. Gələcəyin uğurlu tələbələrindən olmaq istəyənlər üçün İDP möhtəşəm şansdır”.

Elnara Shafiyeva, a first-year student studying electronics engineering for the 2022/2023 academic year in the full state scholarship program jointly implemented by Baku Engineering University (BMU) and INHA University of the Republic of Korea emphasized, "BEU-INHA Dual Degree Program is the way to the successful future that I dreamed of for me."
Highly appreciating the special educational program prepared for BEU-INHA DDP, the student noted the many advantages of the program. She added, "I would like to give an example of the Korean language, in addition to learning a new language, we also get to know a new culture. Thanks to DDP, the education we will receive from both universities is an impetus for our personal development.
E. Shafiyeva believes that the chance to study in Korea, field trips to world-famous companies will enable students to master their specialties in depth. The student mentioned, "The chance to study the IV course in Korea, which is one of the leading countries in the world in the field of electronics, is a sign that we will be superior to other students. "DDP is a great chance for those who want to be successful students of the future".