Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının İNHA Universitetinin birgə həyata keçirdiyi beynəlxalq ikili diplom proqramına (İDP) 2023/2024-cü tədris ili üzrə qəbul olmuş tələbələrlə görüş keçirilib.
Görüşdə çıxış edən BMU-nun beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Manafəddin Namazov İDP-yə qəbul olan tələbələri təbrik edib. Yüksək bal toplamış tələbələrin proqrama cəlb olunması yönündə görülən işlərə, əldə olunan müsbət nəticələrə diqqət çəkən prorektor universitetdə tələbələr üçün yaradılan təhsil mühiti, mühəndislik ixtisasları üzrə tam dövlət təqaüdlü proqramın əhəmiyyəti və digər məsələlərdən ətraflı danışıb.
BMU-İNHA İDP üzrə layihə direktoru Yang Hyunjin çıxışında proqrama builki qəbul üzrə yüksək nəticələrə toxunub. Proqram barədə zəruri məlumatları təqdim edən layihə direktoru ingilis və koreya dilinin mənimsənilməsinin vacibliyini önə çəkib.
Sonra tədbirdə BMU-İNHA İDP-nin tələbələrlə iş üzrə mütəxəssisi Nurlanə Abaslı, tədris işləri üzrə mütəxəssis Əsmər İbadova, Mühəndislik fakültəsinin dekanı Hüseyn Mirzəyev və dekan müavini Osman Mirzəyev çıxış ediblər. Çıxışlarda proqram barədə ətraflı informasiyalar, ümumi qaydalar, şərtlər nəzərə çatdırılıb, eyni zamanda dərslərin təşkili, universitetin tələbə mühiti, nizam-intizam qaydaları və digər məsələlərdən söz açılıb.

A meeting has been held with students admitted to the international dual degree program (DDP) for the 2023/2024 academic year jointly implemented by Baku Engineering University (BEU) and Inha University of the Republic of Korea.
Speaking at the event, Manafaddin Namazov, Vice-Rector for international relations of BEU congratulated the students admitted to DDP. Paying attention to the work done in the direction of involving students with high marks in the program, and the positive results achieved, the Vice-Rector spoke in detail about the educational environment created for students at the university, the importance of the full state scholarship program for engineering majors and other issues.
BEU-INHA DDP project director Yang Hyunjin touched on the high results of this year's admission to the program in his speech. Presenting the necessary information about the program, the project director highlighted the importance of mastering English and Korean languages.
Later, Nurlana Abasli, specialist in work with students of BEU-INHA DDP, Asmar Ibadova, specialist in academic affairs, Huseyn Mirzayev, dean of the Faculty of Engineering, and Osman Mirzayev, deputy dean of the Faculty, took the floor at the event. In the speeches, detailed information about the program, general rules and conditions were brought into consideration, as well as the organization of classes, the student environment of the university, disciplinary rules and other issues were discussed.