Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Mənim gələcək hədəflərim” mövzusunda elan edilmiş müsabiqə qaliblərinin mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
Universitetin Xarici dillər kafedrasının təşkilatçılığı ilə reallaşdırılan müsabiqə BMU və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramı (İDP) üzrə təhsil alan II və III kurs tələbələri arasında baş tutub.
Tədbirdə müsabiqənin mahiyyəti barədə məlumat verən adıçəkilən kafedranın müdiri, dosent Ətrabə Gül qaliblərin ümumilikdə 70-dən artıq tələbə arasından seçildiyini deyib. Qeyd olunub ki, şərtlərə əsasən, tələbələr BMU-İNHA İDP-ni nə üçün seçdikləri ilə bağl düşüncələrini essedə (ingilis dilində) 800-1000 sözlə ifadə ediblər. Münsiflər heyətinin qərarına uyğun olaraq, hər yer üzrə 3 qalib (I yer- Sabir Eyvazlı, Nurcan Fərzizadə, Əminə İslam; II yer - Anar Rzayev, Nəzrin Quliyeva, Cavidan Məmmədov; III yer - Səid Quluzadə, Amani Sultanov, Sübhan Abdullayev) müəyyənləşdirilib.
Müsabiqənin qalibləri sertifikat və hədiyyələrlə, fərqlənən iştirakçılar isə həvəsləndirici mükafatlarla təltif olunublar.
Bununla yanaşı, proqramın 2 tələbəsi (Süleyman Bünyadzadə, Anar Rzayev) “Qarabağda ekoloji terrora son!” elmi-praktiki konfransındakı fəaliyyətinə görə sertifikatla təltif edilib.
Sonra BMU-İNHA İDP-nin idarə edilməsi bölməsinin direktoru Humay Cəfərli, proqram üzrə layihə direktoru Yang Hyunjin çıxış edərək qaliblərə uğurlar arzulayıblar. Çıxış edənlər, eyni zamanda, mühəndislik sahəsi üzrə tam dövlət təqaüdlü beynəlxalq ikili dövlət proqramı ilə bağlı yeniliklər haqda məlumat veriblər.

An awarding ceremony for the winners of the competition on the topic "My future goals" has been held at Baku Engineering University (BEU).
The competition, organized by the Department of Foreign Languages of the University, was held among II and III year students studying under the Dual Degree Program (DDP) between BEU and Inha University of the Republic of Korea.
Giving information about the essence of the competition at the event, the head of the above-mentioned department, associate professor Atraba Gul noted that the winners were selected from among more than 70 students. It was emphasized that according to the conditions, students expressed their thoughts about the reason of choosing BEU-INHA DDP in an essay (in English) in 800-1000 words. According to the decision of the jury, 3 winners were determined for each place (1st place - Sabir Eyvazli, Nurjan Farzizada, Amina Islam; 2nd place - Anar Rzayev, Nazrin Guliyeva, Javidan Mammadov; 3rd place - Said Guluzada, Amani Sultanov, Subhan Abdullayev).
The winners of the competition were awarded with certificates and gifts, and the outstanding participants were awarded with incentive prizes.
Moreover, 2 students of the program (Süleyman Bunyadzada, Anar Rzayev) was awarded a certificate for their activity at the scientific-practical conference "Stop environmental terrorism in Karabakh!".
Later, Humay Jafarli, Director General of BEU-INHA DDP management department, Yang Hyunjin, program project director, wished success to the winners. Furthermore, the speakers informed about the innovations related to the International Dual Degree Program with a full state scholarship in the field of engineering.