BMU-İNHA İDP üzrə 2022/2023-cü tədris ilinin tələbə qəbulu
“2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində mühəndislik ixtisasları istiqaməti üzrə beynəlxalq ikili diplom proqramının sənəd qəbuluna start verilir.
2022/2023-cü tədris ili üçün Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının nüfuzlu ali təhsil müəssisəsi olan İNHA Universiteti tərəfindən həyata keçirilən beynəlxalq ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) bakalavr səviyyəsinə onlayn qeydiyyat 6 iyun – 10 avqust tarixlərini əhatə edir.
2022/2023-cü tədris ili üzrə ingilis dilində 4 il müddətində həyata keçiriləcək bakalavriat proqramına İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə hər biri 32 nəfər olmaqla 128 nəfərin qəbul edilməsi planlaşdırılır.
Proqram 3+1 modelinə əsaslanaraq, 3 il müddətində BMU-da, 1 il müddətində isə İNHA Universitetində tədrisi nəzərdə tutur.
Təhsil müddətinin sonunda tələbələrə təhsil aldıqları ixtisas üzrə həm BMU, həm də İNHA Universiteti tərəfindən bakalavriat səviyyəsi üzrə diplomlar təqdim olunacaq. Proqramın məzunlarının qazanacağı bilik və bacarıqlar qeyd olunan 4 ixtisas üzrə mühəndislik sahələri, tədqiqat, beynəlxalq təhsil, təhlil və inkişaf sahələrini əhatə edəcək.
Beynəlxalq ikili diplom proqramına qəbul Azərbaycan Respublikasının Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən qəbul imtahanlarının (bakalavriat səviyyəsi üzrə) nəticələri və İNHA Universiteti tərəfindən keçirilən daxili müsabiqə əsasında aparılır.
Belə ki, BMU-İNHA İDP-də Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olan, 2022-ci ildə DİM imtahanlarında iştirak etmiş və uğurla keçən 1-ci ixtisas qrupunun abituriyentləri, həmçinin BMU-İNHA İDP-nin hər ixtisas üzrə müəyyən edilmiş müvafiq keçid balını toplamış namizədlər iştirak edə bilər.
Əlavə olaraq, proqrama müraciət etmiş namizədlər BMU ilə İNHA Universitetinin birgə təşkil etdiyi yazılı formada təşkil olunacaq Riyaziyyat, Fizika və İngilis dili üzrə daxili imtahandan uğurla keçməlidir. Daxili imtahanda iştirak etmək üçün “onlayn anket formasını” dolduraraq (6 iyun tarixindən aktiv olacaq) tələb olunan sənədləri həmin onlayn anket formasında təqdim etməlidirlər.
BMU-İNHA İDP-yə qəbul üçün daxili imtahan 14 avqust tarixində keçiriləcək. İmtahanın nəticələri isə 19 avqust tarixində elan olunacaq.
İkili diplom proqramına sənədlərin son qəbul tarixi 10.08.2022-ci il saat 23:55-dir. Sənədlər göstərilən tarixədək onlayn anket formasında təqdim edilməlidir.

Admission for the International Dual Degree Program in the field of engineering starts within the "State Program to increase the international competitiveness of the higher education system in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023."
Online registration for the International Dual Degree Program (BEU-INHA DDP), implemented by Baku Engineering University (BMU) and INHA University, for the 2022/2023 academic year covers the period from June 6 to August 10.
It is planned to admit 128 people, 32 people each in Information Technology, Civil Engineering, Electrical Engineering and Electronics Engineering, to the 4-year undergraduate program in English for the 2022/2023 academic year.
The program is based on the 3 + 1 model and provides training for 3 years at BEU and 1 year at INHA University.
At the end of the study period, students will be awarded bachelor's degree diplomas by both BEU and INHA University in their field of study. The knowledge and skills acquired by the graduates of the program will cover engineering, research, international education, analysis and development in these 4 specialties.
Tuition fees, registration costs, access to teaching materials and electronic information resources, as well as the cost of 1 year of education and 3 weeks of summer school in the Republic of Korea are also covered by the "State Program 2019-2023."
Admission to the International Dual Degree Program is carried out on the basis of the results of entrance examinations (undergraduate level) by the State Examination Center (SEC) of the Republic of Azerbaijan and an internal competition by INHA University.
Thus, entrants of the 1st specialty group, who are citizens of the Republic of Azerbaijan, participated in the SEC exams in 2022 and successfully passed, as well as candidates who scored the relevant passing score of BEU-INHA DDP in each specialty can apply to BEU-INHA DDP.
Furthermore, applicants must pass an internal written exam in Mathematics, Physics and English, to be organized in writing mode by BEU and INHA University. To take the internal exam, they must fill out an “online application form” (which will be active from June 6) and submit the required documents in that online application form.
The internal exam for admission to BMU-INHA IDP will be held on August 14. The results of the exam will be announced on August 19.
The deadline for applications for the dual degree program is 10.08.2022 at 11:55 PM. Documents must be submitted in the form of an online application by the specified date.