BMU-İNHA İDP tələbələri arasında “Brain ring” bilik yarışı
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Koreyanın İNHA Universitetinin birgə həyata keçirdiyi ikili diplom proqramının (İDP) tələbələri arasında “Brain ring” bilik yarışı təşkil olunub.
Universitetin Xarici dillər kafedrasının müdiri Ətrabə Gül, BMU-İNHA İDP-nin direktoru Humay Cəfərli çıxışlarında tələbələrin belə bilik yarışlarında iştirakının əhəmiyyətindən bəhs ediblər.
Adıçəkilən kafedranın təşkilatçılığı ilə baş tutan yarışda hər birində 5 tələbə olmaqla, 10 komanda biliklərini sınayıb. Tələbələrə müxtəlif fənlər, o cümlədən fəlsəfə, psixologiya, coğrafiya, tarix, eləcə də Koreyanın tarixi, mədəniyyəti, coğrafiyası haqda suallar ünvanlanıb.

"Brain ring" knowledge competition has been organized between the students of the Dual Degree Program (DDP) jointly implemented by Baku Engineering University (BEU) and Inha University.
The Head of the Foreign Languages Department of the university Atraba Gul and the Director General of BEU-INHA DDP Humay Jafarli noted the importance of students' participation in such knowledge competitions in their speeches.
In the competition organized by the above-mentioned department, 10 teams with 5 students each tested their knowledge. Students were asked questions about various subjects, including philosophy, psychology, geography, history, as well as the history, culture, and geography of Korea.