Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreyanın İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının (İDP) III kurs tələbələri (İnformasiya texnologiyaları ixtisası) - Nurcan Fərzizadə, Nigar Qurbanova və Aysu Sərkərova X Koreya dili nitq müsabiqəsində uğurla təmsil olunub. Onlardan Nigar Qurbanova müsabiqənin nəticələrinə əsasən III yeri tutub.
Tədbir Bakı Dövlət Universiteti, Koreya Respublikasının ölkəmizdəki səfirliyi, Koreya Fondu və Azərbaycan Koreya Dili Müəllimləri Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Müsabiqəyə Koreya dilinin tədris olunduğu 5 universitetdə (Bakı Mühəndislik Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti və Gəncə Texnologiya Universiteti) təhsil alan tələbələr qatılıb.
Qeyd edək ki, BMU-İNHA İDP tələbələrinə proqramın ilk semestrindən etibarən Koreya dili tədris olunur.

Student of BEU-INHA DDP succeeds in Korean speech contest
Nurjan Farzizada, Nigar Gurbanova and Aysu Sarkarova, third year students of the dual degree program (DDP) implemented between Baku Engineering University (BEU) and Inha University (majoring in Information Technologies) have been successfully represented in the X Korean language speech contest. According to the results of the competition, Nigar Gurbanova took the 3rd place among them.
The event was organized by Baku State University, the Embassy of the Republic of Korea to Azerbaijan, the Korea Foundation and the Association of Azerbaijan Korean Language Teachers.
Students studying at 5 universities where the Korean language is taught (Baku Engineering University, Baku State University, Azerbaijan Language University, Nakhchivan State University and Azerbaijan University of Technology) participated in the competition.