Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Koreya Respublikasının (Cənubi) İNHA Universiteti arasında həyata keçirilən ikili diplom proqramının (İDP) tələbələri və professor-müəlim heyəti ilə müsahibələr təşkil olunub.
İDP-nin icra vəziyyəti ilə bağlı monitorinq (4-6 dekabr) keçirmək məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan İNHA Universitetinin Qlobal Təhsil Layihəsi Qrupu tərəfindən aparılan müsahibələrdə proqram çərçivəsində informasiya texnologiyaları, inşaat mühəndisliyi, elektrik mühəndisliyi və elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələr və tədrisi həyata keçirən müəllimlər iştirak edib.
Müəllimlərlə təşkil edilən müsahibələrdə koreyalı mütəxəssislər İDP üzrə dərslərin keyfiyyəti, dərs materialları, tədris proqramı, tələbələrin nəticələri və s. məsələlərlə bağlı azərbaycanlı həmkarlarının rəylərini öyrəniblər.
Tələbələrlə aparılan müsahibələrdə də BMU-İNHA İDP üzrə təhsilin keyfiyyəti və səviyyəsi ilə bağlı onların düşüncə və fikirləri öyrənilib.
Monitorinqin məqsədi BMU-da İDP üzrə təhsilin cari şərtlərinin yoxlanılması, rast gəlinən problemlərin diaqnostikası, proqramın təkmilləşdirilməsi üçün ideyalar layihəsinin hazırlanması, bununla da təhsilin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsinə nail olmaqdır. Müsahibə nəticələri ətraflı təhlil olunduqdan sonra proqram üzrə tədrisin təkmilləşdirilməsi məqsədilə tövsiyələrin hazırlanması, bu nəticələrin mart ayında BMU-ya təqdim olunması nəzərdə tutulur.

Interviews organized with teacher-student staff of BEU-INHA DDP
Interviews have been organized with the students and faculty members of the dual degree program (DDP) between Baku Engineering University (BM\EU) and INHA University of the Republic of Korea (South).
In the interviews conducted by the Global Education Project Group of INHA University, which visited our country in order to monitor the state of implementation of the IDP (December 4-6), students studying information technology, civil engineering, electrical engineering and electronics engineering within the program and teachers teachers participated.
In the interviews organized with teachers, Korean experts asked about the quality of DDP lessons, lesson materials, curriculum, student results, etc. learned the opinions of Azerbaijani colleagues on the issues.
In interviews conducted with students, their thoughts and opinions regarding the quality and level of education at BEU-INHA DDP were studied.
The purpose of monitoring is to check the current conditions of DDP education at BEU, diagnose the encountered problems, develop a project of ideas for improving the program, thereby achieving further improvement of the quality of education. After the detailed analysis of the interview results, it is planned to prepare recommendations for the improvement of teaching in the program, and to present these results to BEU in March.