Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının (İDP) tələbələri arasında növbəti “Brain ring” bilik yarışı keçirilib.
Universitetin Xarici dillər kafedrasının təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə BMU İNHA İDP üzrə tədris olunan ixtisasların I kursunda təhsil alan tələbələr iştirak edib.
Hər birində 5 tələbə olmaqla, 7 komanda arasında keçirilən yarışda tələbələrə müxtəlif fənlər, o cümlədən fəlsəfə, psixologiya, coğrafiya, tarix, eləcə də Koreyanın tarixi, mədəniyyəti, coğrafiyası haqda suallar ünvanlanıb. İki saat davam edən yarışın qalibi “Noe” komandası (Nurlan Həsənov, Emil Əkbərli, Ilkin Kərimli, Sema Balıyeva, Ləman Gəncəli) olub.

The next "Brain ring" knowledge competition has been held among the students of the Dual Degree Program (DDP) between Baku Engineering University (BEU) and INHA University of the Republic of Korea.
The event, which was organized by the Department of Foreign Languages of the University, was attended by students studying in the 1st course of the specializations taught at BEU - INHA DDP.
In the competition between 7 teams with 5 students each, questions were addressed to the students about various subjects, including philosophy, psychology, geography, history, as well as the history, culture, and geography of Korea. The winner of the two-hour competition was the "Noe" team (Nurlan Hasanov, Emil Akbarli, Ilkin Karimli, Sema Baliyeva, Laman Ganjali).