BMU-İNHA İDP ilə bağlı növbəti “Açıq Qapı” günü təşkil olunacaq
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramı (İDP) barədə maarifləndirmə işləri çərçivəsində növbəti “Açıq qapı” günü keçiriləcək. BMU-İNHA İDP-yə 2023/2024-cü tədris ili üzrə qəbul və proqramın təklif etdiyi üstünlüklərlə bağlı məsələləri əhatə edəcək tədbirin 24 iyul saat 15:00-da təşkili nəzərdə tutulur.
“Açıq qapı” günündə proqram üzrə ali təhsilin bakalavriat səviyyəsində 2023/2024-cü tədris ili üzrə qəbulu həyata keçirilən ixtisaslar, qəbul balları, Koreya Respublikasındakı təhsil prosesi və s. barədə məlumat veriləcək, suallar cavablandırılacaq.
Qeyd edək ki, tədbir BMU-da baş tutacaq. Abituriyentlər, həmçinin BMU-nun tədris binaları, laboratoriya və avadanlıqları ilə tanış olmaq imkanı əldə edəcəklər.

The next "Open Door" day will be held as part of the educational work on the dual degree program (DDP) implemented between Baku Engineering University (BEU) and Inha University of the Republic of Korea. It is planned to organize an event on July 24 at 15:00, which will cover issues related to admission to BEU-INHA DDP for the academic year 2023/2024 and the advantages offered by the program.
On the "Open Door" day, detailed information about the admissions of higher education at the bachelor's level for the 2023/2024 academic year, admission scores, educational process in the Republic of Korea will be provided, questions will be answered.
Note that the event will take place at BEU. Applicants will also have the opportunity to get acquainted with BEU educational buildings, laboratories and equipment.