Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında ikili diplom proqramı barədə maarifləndirmə işləri davam etdirilir.
Bu istiqamətdə növbəti tədbir kimi 19 iyul 2023-cü il tarixində saat 15:00-da Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin "Dövlət Proqramları İdarəetmə Qrupu"nun (DPİQ) təşəbbüsü ilə onlayn məlumat sessiyası keçiriləcək.
BMU-nun rəsmi “Facebook” səhifəsi üzərindən canlı məlumat sessiyasında BMU-İNHA İDP-nin idarə edilməsi bölməsinin direktoru Humay Cəfərli, BMU-İNHA İDP üzrə layihə direktoru Yang Hyunjin "2019-2023 Dövlət Proqramı" İdarəetmə Qrupunun layihə meneceri Aytən Şadlinskaya iştirak edəcəklər.
Sessiya zamanı proqram üzrə ali təhsilin bakalavriat səviyyəsində 2023/2024-cü tədris ili üçün qəbulu həyata keçirilən ixtisaslar, qəbul balları, proqramın yaratdığı imkanlar və s. barədə ətraflı məlumat veriləcək, suallar cavablandırılacaq.

Awareness raising about the dual degree program between Baku Engineering University (BEU) and Inha University of the Republic of Korea continues.
As the next event in this direction, an online information session will be held on July 19, 2023 at 3 PM at the initiative of the "State Programs Management Group" of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
Humay Jafarli, director general of BEU-INHA DDP management department, Yang Hyunjin, project director for BEU-INHA DDP, Ayten Shadlinskaya, project manager of "2019-2023 State Program" Management Group, will participate in the live information session on BEU official Facebook page.
During the session, detailed information about admissions of higher education at the bachelor's level for the 2023/2024 academic year, admission scores, opportunities created by the program, etc will be provided, questions will be answered.