Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tədrisi Koreyanın İNHA Universitetinin 22 nəfər professor-müəllim heyəti tərəfindən aparılacaq 3 həftəlik “Yay məktəbi”nə start verilib.
BMU ilə İNHA Universiteti arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramı çərçivəsində təşkil edilən “Yay məktəbi”ndə “İnformasiya texnologiyaları”, “İnşaat mühəndisliyi”, “Elektrik mühəndisliyi” və “Elektronika mühəndisliyi” ixtisasları üzrə dərslər keçiriləcək.
Akademik tədris ilinin davamı hesab olunan “Yay məktəbi”ndə koreyalı professor və müəllimlər sözügedən ixtisaslar üzrə “İKT-ya giriş”, “Siqnallar və sistemlər”, “Rəqəmsal dövriyyələr”, “Ətraf mühit mühəndisliyi və laboratoriya”, “İlkin müşahidə və praktika”, “Yaradıcı düşüncə və problem həlli”, “Rəqəmsal siqnalların emalı”, “Rəqəmsal sistemlərin layihələndirilməsi”, “Maşın öyrənməyə giriş", “Avtomatik idarəetmə”, “Elektron dövrələri-II”, “Genişləndirilmiş struktur analizi”, “Hidrologiya” fənlərini tədris edəcəklər.
“Yay məktəbi” 26 iyulda başa çatacaq.
“2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” əsasında icra olunan BMU-İNHA İDP-nin icrasına 2020-ci ildə başlanılıb. 3+1 modelinə əsaslanan proqram çərçivəsində ümumilikdə 385 tələbə təhsil alır. Proqrama uyğun olaraq BMU-nun “İnşaat mühəndisliyi”, “İnformasiya texnologiyaları”, “Elektrik mühəndisliyi” və “Elektronika mühəndisliyi” ixtisasları üzrə bu il ilk dəfə 61 tələbə məzun olub.

A 3-week "Summer School" has been started at Baku Engineering University (BEU), which will be taught by 22 faculty members of Inha University of Korea.
In the "Summer School" organized within the framework of the international dual diploma program between BEU and Inha University, classes will be held on "Information technologies", "Construction engineering", "Electrical engineering" and "Electronic engineering".
In the "Summer school", which is considered as a continuation of the academic academic year, Korean professors and teachers will teach "Introduction to ICT", "Signals and systems", "Digital circuits", "Environmental engineering and laboratory", "Primary observation and practice" in the mentioned specialties. , "Creative thinking and problem solving", "Digital signal processing", "Digital systems design", "Introduction to machine learning", "Automatic control", "Electronic circuits-II", "Advanced structural analysis", "Hydrology" subjects.
"Summer school" will end on July 26.
The implementation of the BEU-INHA DDP, implemented on the basis of the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023", began in 2020. A total of 385 students study within the program based on the 3+1 model. According to the program, 61 students graduated this year for the first time at BEU "Construction engineering", "Information technologies", "Electrical engineering" and "Electronics engineering" specialties.