Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramı (İDP) çərçivəsində məktəblilərlə növbəti məlumatlandırıcı görüş Sumqayıt şəhərində yerləşən Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziyada keçirilib.
Tədbirdə BMU-İNHA İDP-nin idarə edilməsi bölməsinin proqram katibi Nurlan Astanov, bölmənin tələbələrlə iş üzrə mütəxəssisi Nurlanə Abaslı və İDP üzrə layihə direktoru Yang Hyunjin mühəndislik sahəsi üzrə tam dövlət təqaüdlü beynəlxalq ikili dövlət proqramı ilə bağlı təqdimatlarla çıxış ediblər.
Çıxışlarda İDP proqramının mahiyyəti, məqsədi, hədəfləri, o cümlədən proqram üzrə qəbul qaydaları, ixtisaslar, ixtisaslara görə nəzərdə tutulan qəbul kvotası, qəbul şərtləri, müraciət proseduru, tədris prosesi, proqram məzunlarının əldə edəcəyi imkanlar və s. haqqında geniş məlumat verilib.
Bununla yanaşı, şagirdlərə Koreyada təhsil sistemi, təhsilə yönəldilən investisiya və dövlət tərəfindən bu sahəyə verilən dəstək, yüksək rəqabətli akademik mühit, həmçinin proqram məzunlarının qazanacağı bilik və bacarıqlar barədə zəruri informasiyalar təqdim olunub.
Görüşdə şagirdlərin sualları ətraflı cavablandırılıb və iştirakçılara BMU-İNHA İDP-nin məlumat kitabçaları paylanılıb.

Within the framework of the Dual Degree Program (DDP) implemented between Baku Engineering University (BEU) and Inha University of the Republic of Korea, the next informative meeting with schoolchildren has been held at the Natural Science oriented Gymnasium located in Sumgait.
At the event, Nurlan Astanov, program secretary of BEU-INHA DDP management department, Nurlane Abaslı, specialist in work with students of the department, and Yang Hyunjin, project director of DDP, made presentations about the International Dual State Program with full state scholarship in the field of engineering.
In the speeches, extensive information was provided about the essence, purpose, goals of the IDP program, including admission rules for the program, majors, admission quota for majors, admission conditions, application procedure, educational process, opportunities for program graduates, and etc.
Moreover, the students were provided with the necessary information about the education system in Korea, the investment directed to education and the support provided by the state in this field, the highly competitive academic environment, as well as the knowledge and skills that the graduates of the program would gain.
At the meeting, students' questions were answered in detail, and information booklets of BEU-INHA DDP were distributed to the participants.