Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşları üçün Koreya Respublikasının İNHA Universitetində təşkil olunmuş təlimlər artıq yekunlaşır. İki universitet arasında gerçəkləşdirilən tam dövlət təqaüdlü ikili diplom proqramı çərçivəsində Elektrik mühəndisliyi və İnşaat mühəndisliyi ixtisasları üzrə tədrisi həyata keçirən 16 nəfərdən ibarət professor-müəllim heyətinin iştirak etdiyi 6 həftəlik təlim proqramının sonuncu həftəsində Koreyanın müxtəlif bölgələrinə səfərlər təşkil olunub.
Ölkənin tarixi və mədəni həyatının daha yaxşı tanıdılması məqsədi daşıyan səfər müddətində BMU nümayəndə heyəti İksan şəhəri, Mireuksa Temple Site, Jeonju şəhərində Hanok Village ilə tanış olublar.
Təlim iştirakçıları Gvnagju şəhəri, Yudalsan dağı, Boseong şəhəri, Boseong Green Tea Plantationu, Yeosu şəhəri, Dolsan Park və Odongdo adalarını da ziyarət ediblər.

Trips to various regions of Korea organized in last week of training program for BEU employees
The trainings organized at Inha University of the Republic of Korea for employees of Baku Engineering University (BEU) are already coming to an end. In the last week of the 6-week training program, visits to various regions of Korea were organized in the last week of the 6-week training program with the participation of 16 professors and teaching staff who teach Electrical Engineering and Civil Engineering within the framework of the dual diploma program with full state scholarship between the two universities.
During the visit, which aims to better introduce the historical and cultural life of the country, the BEU delegation got acquainted with Hanok Village in Iksan, Mireuksa Temple Site, and Jeonju.