Ukraynanın “Professor Katsenbax və tərəfdaşları” adlı mühəndislik şirkətinin biznesin inkişafı üzrə direktoru Robert Dunayevski, “Ukrayna İnşaat Mühəndislik və Texniki Axtarışlar İnstitutu”nun direktor vəzifəsini icra edən Vitalіі Krainiev, həmçinin “Sosial Sahibkarlığın İnkişafı və Təlim Mərkəzi” MMC-nin direktoru Aris Məmmədov Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) olublar.
BMU-nun tərəfdaşı olan şirkətlərin nümayəndələri universitetin laboratoriyaları, Texnoparkı və maddi-texniki bazası ilə yaxından tanış olub, gələcəkdə ortaq layihələrin hazırlanması və birlikdə icrası istiqamətləri müzakirə olunub.
Tədbirdə BMU-nun Elmi işlər üzrə prorektoru, dosent Elçin Süleymanov, Elm və İnnovasiya şöbəsinin müdiri Elçin Yusubov, Texnoparkın Baş mütəxəssisi Arif Nəcimov, Memarlıq və İnşaat fakültəsinin dekanı, dosent Afər Əlifov və Memarlıq və Dizayn kafedrasının müdiri, professor Sabir Orucov qonaqlara BMU-nun tarixi, mövcud fakültələri və tədris olunan ixtisasları, maddi-texniki bazası haqqında ətraflı məlumat veriblər. Universitetin beynəlxalq əlaqələri, o cümlədən bakalavr pilləsində həyata keçirilən BMU-İNHA ikili diplom proqramı haqqında zəruri informasiyalar qonaqların diqqətinə çatdırılıb.
Qeyd edək ki, ukraynalı qonaqlar 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq “Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı” sərgisi çərçivəsində Azərbaycandadırlar. BMU ukraynalı tərəfdaşları ilə birlikdə sərgidə K2202 nömrəli stenddə təmsil olunur.

Discussions held with representatives of companies of Ukraine at BEU
Robert Dunaevskiy, Business Development Director of Engineering company “professor Katzenbach and partners”,  Vitalіі Krainiev, director of “Ukrainian Institute for Engineering and Technical Searches for Construction”, and Aris Mammadov, director of the Social Entrepreneurship Development and Training Center LLC, have visited Baku Engineering University (BEU).
Representatives of partner companies of BEU got acquainted with the University's laboratories, Technopark and material and technical base, and discussed the development and joint implementation of joint projects in the future.
BEU Vice-Rector for Scientific Affairs, Associate Professor Elchin Suleymanov, Head of Science and Innovation Department Elchin Yusubov, Chief Specialist of the Technopark Arif Najimov, Dean of the Faculty of Architecture and Construction, Associate Professor Afar Alifov and Head of the Department of Architecture and Design, Professor Sabir Orujov provided the guests with detailed information about history, existing faculties and specialties, material and technical base of BEU. The guests were informed about the international relations of the University, including the BEU-INHA dual degree program implemented at the bachelor's level.
It should be noted that the Ukrainian guests are in Azerbaijan within the framework of the 1st Azerbaijan International "Restoration, Reconstruction and Development of Karabakh" Exhibition. BEU, together with its Ukrainian partners, is represented at stand K2202 at the exhibition.