BMU-da Norm Sement zavodunun əməkdaşları ilə görüş keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Müəssisələrlər əlaqələr və karyera departamentinin təşkilatçılığı ilə Norm Sement zavodunun əməkdaşları ilə görüş keçirilib.
Norm şirkətinin İnsan resursları və administrativ işlər üzrə nəzarətçisi Fuad Qəmbərov qurumun sənaye sahəsində layihələr həyata keçirmək məqsədilə yaradıldığını və əsas missiyanın Azərbaycanda tikinti materialları istehsalçısı, həmçinin xidmət göstəricisi kimi güclü, təhlükəsiz, ekoloji cəhətdən zərərsiz binaların inşa edilməsinə və tikilməsinə yardım etmək olduğunu bildirib. Şirkətin perspektiv istiqamətlərindən söz açan qurum rəsmisi BMU ilə ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində nəzəri və praktiki təcrübə mübadiləsində maraqlı olduqlarını qeyd edib.
BMU-nun Elmi işlər üzrə prorektoru, dosent Elçin Süleymanov ali təhsil ocağının fəaliyyət istiqamətləri, müasir maddi-texniki bazası, həmçinin Texnopark haqqında ətraflı məlumat verib. Prorektor “İnnovasiyalar Mərkəzi” tərəfindən həyata keçirilən “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsində, eyni zamanda Təhsil Nazirliyinin gerçəkləşdirdiyi innovativ layihələrdə BMU tələbələrinin aktiv iştirakından bəhs edib.
E.Süleymanov İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə BMU və Cənubi Koreyanın İNHA Universitetinin birgə icra etdiyi ikili diplom proqramı barədə zəruri informasiyaları diqqətə çatdırıb. Çıxışının sonunda prorektor qarşılıqlı əməkdaşlığın faydalı olacağına əminliyini ifadə edib.
Şirkətin İnsan resursları və administrativ işlər üzrə baş mütəxəssisi Tamerlan Ələkbərli şirkətin sement və beton istehsalı sahələrində yüksək beynəlxalq nüfuza sahib olan şirkət və təşkilatlarla əməkdaşlıq etdiyini vurğulayıb. Diqqətə çatdırıb ki, Norm Sement Cənubi Qafqaz regionunda API (American Petroleum Institute) sertifikatını əldə edən ilk sement zavodudur.
Görüşdə tələbələrin şirkətin mütəxəssisləri tərəfindən müvafiq sahələr üzrə təlim və tədris almaq imkanları, bilikli kadrların mübadiləsi, birgə tədqiqat layihələri, tələbələrə birgə tədris və ya mentorluq proqramlarının təşkili, eyni zamanda digər məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

Under the organization of Department on work with entreprises and career of Baku Engineering University (BEU), a meeting has been held with the employees of Norm Cement Plant.
Fuad Gambarov, HR and Admin supervisor at Norm Cement Plant, noted that was established to implement industrial projects and its main mission was to help conceive and construct strong, safe, and environmentally friendly buildings in Azerbaijan as a building materials producer and service provider. Emphasizing the company's prospects, the company official stressed his interest in exchanging theoretical and practical experience as part of bilateral cooperation with BEU.
BEU Vice-Rector for Scientific Affairs, Associate Professor Elchin Suleymanov gave in-depth information about the activity, modern material and technical base, as well as the Technopark of the University. The Vice-Rector touched upon the active participation of BEU students in "Skills for the Future" project implemented by "Innovation Center", as well as in innovative projects implemented by the Ministry of Education.
E.Suleymanov provided necessary information about the Dual Degree Program jointly implemented by BEU and INHA University of South Korea in Information Technology, Civil Engineering, Electrical Engineering and Electronics Engineering. At the end of his speech, the Vice-Rector expressed his confidence that mutual cooperation would be beneficial.
Tamerlan Alakbarli, Senior HR and Administrative Specialist at the company, pointed out that the company cooperated with companies and organizations having high international reputation in the cement and concrete manufacturing field. He stated that Norm became the first company in the South Caucasus to receive American Petroleum Institute (API) certification.
The meeting focused on the opportunities for students to receive training and education in relevant fields by the company's specialists, the exchange of knowledgeable staff, the joint research projects, the organization of joint training or mentoring programs for students, as well as the other issues.