Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tədrisi İNHA Universitetinin 9 nəfər professor-müəllim heyəti tərəfindən aparılacaq 3 həftəlik “Yay məktəbi”nə start verilib.
BMU ilə İNHA arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramı çərçivəsində təşkil edilən “Yay məktəbi”ndə İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə dərslər keçiriləcək.
Tədris müddətində koreyalı professor və müəllimlər (Jaehak Chung, Kwangsub Yoon, Paikkyun Shin, SangBang Choi, Jaehyun Park, Changkyu Lee, Woosug Cho, Savar Abdullaev, Seungwoo Han) sözügedən ixtisaslar üzrə “İKT-ya giriş”, “Siqnallar və Sistemlər”, “Rəqəmsal dövriyyələr”, “Ətraf mühit mühəndisliyi və labaratoriya”, “Ilkin müşahidə və praktika”, “Yaradıcı düşüncə və problem həlli” fənlərini tədris edəcəklər.
Yay məktəbinin 29 iyul 2022-ci il tarixində başa çatması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, BMU ilə İNHA Universiteti arasında mühəndislik ixtisasları üzrə bakalavriat səviyyəsində beynəlxalq ikili diplom proqramının həyata keçirilməsinə 2020-ci ildən start verilib. Hazırda 2022/2023-cü tədris ili üzrə ikili diplom proqramına qəbul üçün onlayn qeydiyyat prosesi davam etməkdədir. Qeydiyyat prosesinin son tarixi 10 avqust 2022-ci il saat 23:55 müəyyən edilib.

A 3-week Summer school, be taught by 9 professors and teachers of Inha University, has been started at Baku Engineering University (BEU).
In the Summer school organized within the framework of the International Dual Degree Program between BEU and Inha, classes will be held in Information Technologies, Civil Engineering, Electrical Engineering and Electronics Engineering.
During the course of study, Korean professors and teachers (Jaehak Chung, Kwangsub Yoon, Paikkyun Shin, SangBang Choi, Jaehyun Park, Changkyu Lee, Woosug Cho, Savar Abdullaev, Seungwoo Han) will teach the subjects "Introduction to ICT", "Signals and Systems", "Digital Circuits", "Environmental Engineering and Laboratory", "Primary Observation and Practice", "Creative Thinking and Problem Solving."
The summer school is scheduled to end on July 29, 2022.
Of note, the implementation of the International Dual Degree Program at the undergraduate level in engineering specialties between BEU and Inha University has been started since 2020. Currently, the online registration process for admission to the dual diploma program for the academic year 2022/2023 is ongoing. The deadline for the registration process is August 10, 2022 at 11:55 PM.