Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tədrisi Koreya Respublikasının İNHA Universitetinin 18 nəfər professor-müəllim heyəti tərəfindən aparılacaq 3 həftəlik “Yay məktəbi”nə start verilib.
BMU ilə İNHA Universiteti arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramı çərçivəsində təşkil edilən “Yay məktəbi”ndə İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə dərslər keçiriləcək.
Tədris müddətində koreyalı professor və müəllimlər sözügedən ixtisaslar üzrə “İKT-ya giriş”, “Siqnallar və sistemlər”, “Rəqəmsal dövriyyələr”, “Ətraf mühit mühəndisliyi və laboratoriya”, “İlkin müşahidə və praktika”, “Yaradıcı düşüncə və problem həlli”, “Rəqəmsal siqnalların emalı”, “Rəqəmsal sistemlərin layihələndirilməsi”, “Avtomatik idarəetmə”, “Elektron dövrələri - II”, “Genişləndirilmiş struktur analizi”, “Hidrologiya” fənlərini tədris edəcəklər.
“Yay məktəbi”nin 28 iyul 2023-cü il tarixində başa çatması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, BMU ilə İNHA Universiteti arasında mühəndislik ixtisasları üzrə bakalavriat səviyyəsində beynəlxalq ikili diplom proqramının həyata keçirilməsinə 2020-ci ildən başlanılıb. Hazırda 2023/2024-cü tədris ili üzrə ikili diplom proqramına qəbul üçün onlayn qeydiyyat prosesi davam etməkdədir. Qeydiyyat prosesinin son tarixi 9 avqust 2023-cü il saat 23:55 müəyyən edilib. Sənədlər göstərilən tarixədək onlayn anket formasında təqdim edilməlidir. BMU-İNHA İDP-yə qəbul üçün daxili imtahan avqustun 12-də keçiriləcək. İmtahan nəticələri isə avqustun 17-də elan ediləcək.

A 3-week "Summer School" has been started at Baku Engineering University (BEU), which will be taught by 18 professors and teachers of Inha University of the Republic of Korea.
In the "Summer school" organized within the framework of the international dual degree program between BEU and Inha University, classes will be held on the specialties of Information technologies, Civil engineering, Electrical engineering and Electronics engineering.
During the course of study, Korean professors and teachers will teach "Introduction to ICT", "Signals and Systems", "Digital Circuits", "Environmental Engineering and Laboratory", "Primary Observation and Practice", "Creative Thinking and Problem Solving", They will teach the subjects "Digital signal processing", "Digital systems design", "Automatic control", "Electronic circuits - II", "Extended structural analysis", "Hydrology".
The "Summer School" is supposed to end on July 28, 2023.
It should be noted that the implementation of the international dual diploma program at the undergraduate level in engineering specialties between BEU and Inha University has been started since 2020. Currently, the online registration process for admission to the dual diploma program for the academic year 2023/2024 is ongoing. The deadline for the registration process is August 9, 2023 at 11:55 p.m. Documents must be submitted in the online application form anket .