Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında həyata keçirilən ikili diplom proqramı çərçivəsində ölkəmizdə fəaliyyət göstərən koreyalı müəllimlər üçün Novruz bayramı münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirə ikili diplom proqramının idarə edilməsi üzrə bölmə rəhbəri (İNHA) Hyunjin Yang, Koreya dili və mədəniyyətini tədris edən (Koreya Fondu) Ho Choi, həmçinin iki ali təhsil ocağının əməkdaşlığı çərçivəsində Koreya dilinin tədrisi üçün ölkəmizdəki Seconq İnsitutuna ezam olunmuş müəllim Yongşik Cu qatılıb.
Xarici dillər kafedrasının təşkilatçılığı ilə baş tutan tətbirdə öncə Azərbaycanın milli bayramı olan - Novruz bayramı haqqında videoçarx nümayiş olunub.
Kafedranın müdiri, dosent Ətrabə Gül Novruz bayramının tarixi, adət-ənənələri və rəmzləri barədə zəruri məlumatları koreyalıların diqqətinə çatdırıb.
Azərbaycan və Koreya arasında münasibətlərin, o cümlədən mədəni əlaqələrin daha da inkişaf etdiyini vurğulayan Ə.Gül BMU ilə İNHA Universitetinin birgə həyata keçirdiyi layihələrin önəmindən bəhs edib.

On the occasion of Novruz Holiday, an event has been held for Korean teachers working in our country within the Dual Degree Program implemented between Baku Engineering University (BEU) and INHA University of South Korea.
The event was attended by Hyunjin Yang, INHA Project Director of BEU-INHA Dual Degree Program, Ho Choi, who taught Korean language and culture (Korea Foundation), and Yongshik Joo, a teacher who was sent on an official journey to Secong Institute to teach Korean within the cooperation between the two universities.
Firts of all, a video about Novruz, the national holiday of Azerbaijan, was demonstrated at the event organized by Foreign Languages Department.
The head of the department, assoc.prof. Atraba Gul brought the necessary information about the history, traditions and symbols of Novruz Holiday to the attention of Koreans.
Emphasizing the further development of relations between Azerbaijan and Korea, including cultural ties, A.Gul pointed out the importance of joint projects implemented by BEU and INHA University.