Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) nəzdində fəaliyyət göstərən Xırdalan Kral Seconq İnstitutunun təşkil etdiyi Koreya dili kurslarının növbəti mərhələsinə start verilib.
Koreya dili kursuna qeydiyyat müddəti ərzində 500-dən çox müraciət daxil olub və 7 qrup olmaqla 175 nəfər dərslərdə iştirak etmək hüququ qazanıb.
Dinləyicilər “2020-ci il payız semestri üzrə Xırdalan Kral Seconq Koreya dili kursunu müvəffəqiyyətlə bitirmə” və “İlk qeydiyyatdan keçmə” prinsipinə uyğun olaraq koreyalı təşkilatçılar ilə birlikdə seçiliblər.
Dərslər mövcud pandemiya vəziyyəti nəzərə alınaraq onlayn keçiriləcək və kursun tədris müddəti iyunun 5-nə kimi davam edəcək. Tədris müddətini müvəffəqiyyətlə bitirən tələbələrə Kral Seconq İnstitutu tərəfindən sertifikat veriləcək. Sertifikat dərslərin 70%-dən çoxunda iştirak etmiş və imtahan nəticəsi 60 baldan yüksək olan dinləyicilərə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, BMU və Koreyanın İnha Universitetinin arasında imzalanan əməkdaşlıq müqaviləsinə uyğun olaraq cari tədris ilindən İnşaat mühəndisliyi, İnformasiya texnologiyaları, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə ikili diplom proqramı həyata keçirilir. İkili diplom proqramı üzrə əməkdaşlığın istiqamətlərindən biri kimi Kral Seconq İnstitutunun Xırdalan filialı yaradılıb. Əsas məqsəd tələbələrə, müəllimlərə, məktəb məzunlarına Koreya dilini tədris etməkdir.

Next stage of Korean language courses starts at BEU
The next stage of Korean language courses has organized by Khirdalan King Sejong Institute under Baku Engineering University (BEU) has started.
During the registration period, the Korean language course received more than 500 applications, and 175 people, including 7 groups, were eligible to attend classes.
The participants were selected together with the Korean organizers in accordance with the principles of "Successful completion of the Khirdalan King Sejong Korean Language Course for the Fall Semester 2020" and "First Registration".
Classes will be held online, taking into account the current pandemic situation, and the course will run until June 5. Students who successfully complete the course will receive a certificate from the King Sejong Institute. The certificate will be awarded to students who have attended more than 70% of classes and have a test score of more than 60.
It should be noted that in accordance with the cooperation agreement signed between BEU and Inha University of Korea, a dual degree program in Civil Engineering, Information Technology, Electrical Engineering and Electronics Engineering is being implemented this academic year. The Khirdalan branch of the King Sejong Institute was established as one of the areas of cooperation on the dual degree program. The main goal is to teach Korean to students, teachers and graduates.