Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Cənubi Koreyanın İnha Universiteti arasında bakalavriat səviyyəsində mühəndislik ixtisasları istiqaməti üzrə ikili diplom proqramına 2020/2021-ci tədris ilində qəbul olan tələbələrlə növbəti görüş keçirilib.
BMU-İNHA ikili diplom proqramının direktoru Humay Cəfərli ikili diplom proqramı haqqında ümumi məlumat verib. Proqramın üstünlüklərindən ətraflı danışan H.Cəfərli tələbələrin təhsillərinin sonunda 2 diplom əldə edəcəklərini bildirib.
Proqram çərçivəsində tələbələrin 2-ci kursun sonunda Cənubi Koreyada 3 həftəlik “Yay məktəbi”ndə iştirakından söz açan H.Cəfərli xərclərin (gündəlik, yaşayış, tədris materialları, aviabilet, tibbi sığorta, viza və miqrasiya xidmətləri) Dövlət Proqramı tərəfindən qarşılanacağını diqqətə çatdırıb.
İNHA Universitetinin mühəndislik sahəsində Cənubi Koreyanın lider universitetlərindən biri olduğunu söyləyən Proqramın idarə edilməsi üzrə bölmə rəhbəri Hyunjin Yang dil biliklərini möhkəmləndirməklə bağlı tələbələrə öz tövsiyələrini verib.
Sonra çıxış edən BMU-İNHA ikili diplom proqramı üzrə baş mütəxəssis Sevinc İskəndərova proqramın əsas komponentlərindən biri kimi BMU-nun professor-müəllim heyəti üçün İNHA Universitetində təlim keçirilməsinin nəzərdə tutulduğunu vurğulayıb. O, eyni zamanda, tələbələrin “Yay məktəbi”nə göndərilməsi ilə bağlı zəruri məlumatları onların nəzərinə çatdırıb.
Görüşdə payız semestrinin imtahan sessiyasının statistik nəticələri də elan olunub.
Tədbir tələbələri maraqlandıran suallar ətrafında geniş fikir mübadiləsinın aparılması ilə yekunlaşıb.

Meeting held at BEU with students admitted to Dual Degree Program
The next meeting was held with students admitted to the dual degree program in engineering at the undergraduate level between Baku Engineering University (BEU) and Inha University of South Korea in the 2020/2021 academic year.
Humay Jafarli, Director General of BEU-INHA Dual Degree Program, gave an overview of the Dual Degree Program implemented between INHA University of South Korea and BEU. Stressing the advantages of the program, H.Jafarli added that students would receive dual diplomas at the end of their education.
Noting the participation of students in a 3-week Summer School in South Korea at the end of the second year, Director General of the program emphasized that the costs (daily, accommodation, training materials, airfare, health insurance, visa and migration services) would be covered by the State Program.
By stating that INHA University was one of the leading universities in South Korea in the field of engineering, Hyunjin Yang, INHA Project Director, BEU-INHA Dual Degree Program, gave his recommendations to the students on strengthening their language skills.
Sevinj Iskanderova, Senior Specialist of BEU-INHA Dual Degree Program, pointed out that one of the main components of the program was training for BEU academic staff at INHA University. She also brought the necessary information about sending students to the Summer School to the attention.
Furthermore, the statistical results of the autumn semester examination session were announced at the meeting.