BMU-da İDP tələbələri arasında “Brain ring” intellektual yarışı keçirilib
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramı çərçivəsində təhsil alan I və II kurs tələbələri arasında “Brain ring” intellektual yarışı keçirilib.
Qalibiyyət uğrunda 10 komanda yarışıb və gərgin keçən bilik yarışında “Mühəndislər” komandası birinci olub.
BMU-nun Xarici dillər kafedrasının müdiri Ətrabə Gül, BMU-İNHA ikili diplom proqramının direktoru Humay Cəfərli çıxışlarında gənclərin bilik yarışlarında iştirakının önəmindən danışıblar və onlara uğurlar arzulayıblar.
Adıçəkilən proqramın idarə edilməsi üzrə bölmə rəhbəri Hyunjin Yang təşkilati dəstəyə görə Xarici dillər kafedrasına təşəkkürünü bildirib, yarış qaliblərini təbrik edib.

Intellectual competition "Brain ring" has been held among I and II year students of the Dual Degree Program implemented between Baku Engineering University (BEU) and INHA University of South Korea.
10 teams competed for the victory, and the Engineers team took the the first place in the knowledge competition.
Atraba Gul, Head of the Foreign Languages Department of BEU, and Humay Jafarli, Director General of the BEU-INHA Dual Diploma Program, noted the importance of youth participation in knowledge competitions and wished them success.
Hyunjin Yang, INHA Project Director of BEU-INHA DDP, thanked the Department of Foreign Languages for the organizational support and congratulated the winners.