“Dövlət proqramı çərçivəsində 4 ildə iki diplom qazanmaq imkanı hər bir abituriyentin mütləq şəkildə dəyərləndirməli olduğu şanslardandır”.
Bu fikri Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramına (İDP) 2022/2023-cü tədris ili üzrə qəbul olaraq, inşaat mühəndisliyi ixtisasında təhsil alan I kurs tələbəsi Həcər Quliyeva bildirib.
Proqramla bağlı təəssüratlarını bölüşən tələbə seçimini gələcəyi üçün etdiyi ən mükəmməl yatırım adlandırıb: “Hazırda təhsil aldığım ixtisas üzrə dərslərin xarici təhsil proqramına uyğun olaraq hazırlanması mənim İDP-ni seçməyimə səbəb olan başlıca amillərdəndir”.
H.Quliyeva Koreya və ingilis dilləri üzrə tədrisi dəstəkləyən proqramın tələbələrin dünyagörüşünün formalaşmasında oynadığı rola diqqət çəkib: “Bu, həm də gələcəkdə işə qəbul zamanı üstünlüyü saxlayan əsas amillərdəndir. Proqramda tədris olunan Koreya dili mənim ən sevimli fənnimdir. Düşünürəm ki, bu dili öyrənmək marağa səbəb olur və bizi digər tələbələrdən fərqləndirir. Abituriyentlərə məsləhətim odur ki, parlaq gələcəyə malik olmaq və arzuladıqları ixtisası mükəmməl şəkildə öyrənmək istəyirlərsə, tərəddüd etmədən BMU-İNHA İDP-ni seçə bilərlər”.

“My advice to applicants is that they can choose BEU-INHA DDP without hesitation”
Hajar Guliyeva, a first-year student studying civil engineering in the 2022/2023 academic year, who was admitted to the dual degree program (DDP) implemented between Baku Engineering University (BEU) and Inha University of the Republic of Korea noted, "The opportunity to earn two diplomas in 4 years within the framework of the state program is one of the chances that every applicant should definitely evaluate".
Sharing her impressions about the program, the student called her choice the best investment she made for her future. She added,  “The fact that the courses in my current specialty are prepared in accordance with the foreign education program is one of the main factors that led me to choose DDP”.
H. Guliyeva drew attention to the role played by the program, which supports teaching in Korean and English, in shaping the worldview of students. She emphasized, “This is also one of the main factors that will give me an advantage when applying for a job in the future. The Korean language taught in the program is my favorite subject. To my mind, learning this language is interesting and sets us apart from other students. My advice to applicants is that if they want to have a bright future and study their desired specialty perfectly, they can choose BEU-INHA DDP without hesitation.".