2022/2023-ci tədris ili üzrə BMU-İNHA İDP-yə müraciət etmiş namizədlər üçün məlumatlandırma tədbiri keçirilib
13 Avqust 2022
Bakı Mühəndilik Universiteti və Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında həyata keçirilən ikili diplom proqramına (İDP) 2022/2023-ci tədris ili üzrə qəbul üçün təşkil olunacaq daxili imtahanlarla bağlı məlumatlandırma tədbiri keçirilib. Toplantıda universitetlər arasında ali təhsilin bakalavriat səviyyəsində İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə beynəlxalq ikili diplom proqramına müraciət etmiş və qeydiyyatdan keçmiş abituriyentlər iştirak ediblər.
Məlumatlandırma tədbiri imtahan prosesinə nəzarət etmək məqsədilə İNHA Universitetindən ezam olunmuş 13 nəfərdən ibarət nümayəndə heyəti tərəfindən aparılıb. Əvvəlcə hər bir abituriyentə avqustun 14-də keçiriləcək daxili imtahanda iştirakının təsdiqedicisi kimi fərdi iş nömrəsinin əks olunduğu qolbaqlar paylanılıb. Sonra koreyalı mütəxəssislər tərəfindən imtahanda iştirak qaydaları ilə bağlı videotəlimat nümayiş etdirilib, onlara müvafiq prosedurlar ardıcıllıqla izah olunub, eyni zamanda namizədlərə bu qaydaların yer aldığı yaddaş vərəqələri paylanılıb.
İNHA universitetinin nümayəndə heyəti imtahan keçiriləcək otaqlar, imtahan hazırlıqları ilə də tanış olublar.
Məlumat üçün bildirək ki, “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramında Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olan, Dövlət İmtahan Mərkəzinin (DİM) təşkil etdiyi qəbul imtahanlarından uğurla keçən 1-ci ixtisas qrupunun abituriyentləri və BMU-İNHA İDP-nin hər ixtisas üzrə müəyyən edilmiş müvafiq keçid balını toplamış namizədlər iştirak edə bilər.

Informative event has been held on the internal exams to be organized for admission to the Dual Degree Program (DDP) between Baku Engineering University and Inha University of South Korea for the 2022/2023 academic year. Applicants who applied and registered for the international dual diploma program in Information technologies, Civil engineering, Electrical engineering and Electronics engineering at the undergraduate level of higher education participated in the meeting.
The informative event was conducted by a delegation of 13 people sent from Inha University to monitor the examination process. First, wristbands with individual job numbers were distributed to each applicant as confirmation of their participation in the internal exam to be held on August 14. Later, Korean experts showed a video instruction on the rules of participation in the exam, explained the relevant procedures to them in sequence, and as well as, memory cards with these rules were distributed to the candidates.
The delegation of Inha University got acquainted with the exam rooms and exam preparations.
Of note, applicants of the 1st specialty group, who are citizens of the Republic of Azerbaijan and successfully passed the entrance exams organized by the State Examination Center (SEC), and candidates who obtained the appropriate passing score determined for each specialty of BEU-INHA DDP can participate in the international dual degree program implemented as part of “State Program for increasing the international competitiveness of the higher education system in the Republic of Azerbaijan for the years 2019-2023.”