Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramı (IDP) çərçivəsində “Yay məktəbi”ndə iştirak edəcək tələbələrin mərhələli şəkildə yola salınması işləri tamamlanıb. Belə ki, nəzarətçi rəhbərlər – BMU-nun Mühəndislik fakultəsinin dekanı Hüseyn Mirzəyev, Xarici dillər kafedrasının müdiri Ətrabə Gül və BMU Texnoparkın baş mütəxəssisi Arif Nəcimovun rəhbərliyi ilə 155 nəfər İDP tələbəsi artıq adıçəkilən ölkədədir.
Məlumat üçün bildirək ki, İNHA-nın “Yay məktəbi”nin dərsləri 1 həftə müddətində onlayn şəkildə davam etdirilib. 9-12 avqust tarixlərində isə tələbələrin “Yay məktəbi”ndə iştirakı məqsədilə qruplar şəklində Koreyaya yola salınmasına həyata keçirilib.
“Yay məktəbi” avqustun 19-da tamamlanacaq.
BMU və İNHA Universiteti arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramının əsas komponentlərindən biri proqram tələbələrinin İNHA-da təşkil edilən “Yay məktəbi”ndə iştirakının təmin olunmasıdır.

The gradual departure of students to participate in the Summer School within the framework of the international dual degree program (DDP) between Baku Engineering University (BEU) and Inha University of South Korea has been completed. Thus, 155 DDP students are in the above-mentionedcountry under the guidance of supervisors, Dean of the Faculty of Engineering of BEU Huseyn Mirzayev, Head of the Department of Foreign Languages Atraba Gul and Chief Specialist of BEU Technopark Arif Nacimov.
It should be noted that the classes of Summer School of Inha were continued online for 1 week. On August 9-12, students were sent to Korea in groups to participate in the Summer School.
Summer School will be completed on August 19.
One of the main components of the international dual degree program between BEU and Inha University is the participation of program students in the Summer School organized at Inha.