Tələbələr üçün sosial media idarəçiliyi ilə bağlı təlim
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THİK) nəzdində fəaliyyət göstərən Logistika Klubu tərəfindən “SMM və Brendinq” mövzusunda informativ və interaktiv təlim təşkil olunub.
Tələbələrin sosial media idarəçiliyi, rəqəmsal brend formalaşdırılması və kommunikasiya strategiyalarının qurulması sahəsində bilik və bacarıqlarını artırmaq məqsədi daşıyan təlimdə çıxış edən THİK sədri Əli Hüseynov belə tədbirlərin gənclərin inkişafındakı roluna diqqət çəkib.
Sonra marketoloq Aynaz Aləkbərli sosial mediada effektiv kontent, brend görünüşü, düzgün kommunikasiya və Azərbaycan bazarındakı aktual trendlər haqqında real nümunələrlə məlumatlar təqdim edib.
Təlimin digər məruzəçisi mobiloqraf Aylin İbrahimli isə uğurlu vizual hekayəçilik, mobil kinematoqrafiya, storytelling quruluşu, kadr ardıcıllığının məntiqi və emosional təsir yaradan vizualların hazırlanması mövzularında danışıb.
Diskussiya şəraitində keçən təlimin sonunda fəal tələbələrə sertifikatlar və hədiyyələr təqdim olunub.

Training on Social Media Management for Students
The Logistics Club, operating under the Student Trade Union Committee (STUC) of Baku Engineering University (BEU), organized an informative and interactive training on "SMM and Branding."
STUC Chairman Ali Huseynov, speaking at the training aimed at enhancing students' knowledge and skills in social media management, digital brand formation, and communication strategy development, highlighted the role of such events in youth development.
Then, marketing specialist Aynaz Alekberli presented information with real examples about effective content on social media, brand visibility, proper communication, and current trends in the Azerbaijan market.
The other speaker of the training, mobilographer Aylin Ibrahimli, discussed topics including successful visual storytelling, mobile cinematography, storytelling structure, the logic of shot sequence, and the creation of visuals that generate emotional impact.
At the end of the training, which was held in a discussion format, certificates and gifts were presented to active students.