Tələbəmiz Azərbaycan üzrə birincilik qazanıb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbəsi Ayxan Abdullayev (Biznesin idarə edilməsi ixtisası-ingilis bölməsi) Azərbaycan üzrə Beynəlxalq Natiqlik Yarışmasında birincilik qazanıb. BMU tələbəsi Azərbaycanı 2020-ci ilin may ayında Londonda keçiriləcək Beynəlxalq Natiqlik Yarışmasında təmsil edəcək.
Qeyd edək ki, Böyük Britaniyanın “English Speaking Union” (ESU) təşkilatı tərəfindən keçirilən Beynəlxalq Natiqlik Yarışması 54-dən çox ölkə və 60000-dən artıq tələbənin qatıldığı ən böyük beynəlxalq yarışmadır. Layihə artıq 22 ildir həyata keçirilir. Ayrı-ayrı ölkələr üzrə qalib olan natiqlər Londonda gerçəkləşən final turunda yarışmaq imkanı əldə edirlər.

Aykhan Abdullayev, a student of Baku Engineering University(Business Administration Department-English section) has won the first place at the Azerbaijan Public Speaking Competition. BEU student will represent his country at the International Public Speaking Competition in London in May 2020.
It should be noted that International Public Speaking Competiton, organized by English Speaking Union (ESU), is the largest international competition attended by more than 54 countries and 60,000 students. The project has been implemented for 22 years. Winners from different countries will have the opportunity to compete in the final round in London.