BMU-nun tələbəsi dünyanın 54 ölkəsindən olan ən yaxşı gənc natiqlərlə yarışıb
Londonda 39-cu dünyanın ən böyük natiqlik yarışması baş tutub. Yarışmada 54 ölkədən olan ən yaxşı gənc natiqləri yarışıblar.
Azərbaycanı yarışmada “Azerbaijan Public Speaking Competition” (APSC) yarışmasının qalibi BMU-nun tələbəsi Adil Qafarlı təmsil edib.
“Azerbaijan Public Speaking Competition: Junior League” layihəsi 10 özəl və dövlət məktəbi və 11 universitetdən olan 108 gəncin iştirakı ilə baş tutub. Layihənin ən yaxşı gənc natiqi seçilən Adil layihənin növbəti addımı olaraq Londonda keçirilən Beynəlxalq Natiqlik Yarışmasında iştirak edib. Adil “Lies that tell the truth” başlığı ilə çıxış edib. Adilin çıxışı auditoriya və jüri heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilərək “The Best Impromptu Prepared Speech” fərqlənmə diplomuna layiq görülüb.
1980-ci ildə başlayan yarışma bu gün dünya üzrə 54 ölkədən olan 1.000.000 gənci əhatə edir. Yarışmanın əsas təşkilatçısı Britaniyanın “The English-Speaking Union” təşkilatı Azərbaycanda “Azerbaijan Public Speaking Competition” ilə əməkdaşlıq edir. Əməkdaşlıq çərçivəsində APSC-nin qalibi olan gənc natiqləri Azərbaycanı beynəlxalq arenada təmsil etmək üçün hər il Londona səyahət edirlər.
APSC Azərbaycanda natiqləri, liderləri yetişdirən bir platformadır. APSC müxtəlif yaş qrupları üzrə hər il natiqlik, liderlik, ünsiyyət kimi yumuşaq bacarıqları inkişaf etdirən təlimlər, kurslar, yarışmalar, kamplar və yay məktəbləri təşkil edir. Platforma Britaniyanın “The English Speaking Union” və Amerikanın “Public Speakers Association” təşkilatları ilə əməkdaşlıq edir.

The world's 39th largest public speaking competition has taken place in London. The best junior public speakers from 54 countries participated in the competition.
Adil Gafarli, the winner of the “Azerbaijan Public Speaking Competition” represented Azerbaijan in the competition.
“Azerbaijan Public Speaking Competition: Junior League” project was held with the participation of 108 representatives of youth from 10 private schools, state schools and 11 universities. The best junior public speaker of the project Adil participated in the International Public Speaking Competition held in London. Auditory and jury highly appreciated Adil’s speech and he was awarded “The Best Impromptu Prepared Speech” diploma.
The competition, which began in 1980, today covers 1.000.000 young people from 54 countries around the world. "The English-Speaking Union" cooperates with “Azerbaijan Public Speaking Competition” in Azerbaijan. Junior public speakers-the winners of APSC are sent annually to London to represent Azerbaijan in the international arena within the framework of the cooperation.
Azerbaijan Public Speaking Competition (APSC) is the platform that fosters future leaders, speakers in Azerbaijan. Platform also collaborates with “The English Speaking Union” and USA.“Public Speakers Association” PSA.